SQEEK KNÍK KNÍK SQEEK KVÍK SQEEK!

Srpen 2007

Seznam Anime II

20. srpna 2007 v 16:39 | Rausek |  Anime, manga apod.
Tak je tu druhá část mého seznamu, a co se týká sérií, tak i polední. Sice ještě jedna přibude, ale ta se bude týkat pouze filmů mimo série (především Ghibliovek ~_^).

Naruto

Japonsky: Naruto *
Kanji: ナルト
Anglicky: Naruto
Typ: série
Počet epizod: 135+85 (220)
Nacházíme se v jedné z vesnic ninjů, ve Skryté Listové. Před dvanácti lety byla napadena devítiocasím liščím démonem Kyuubim. Tehdejší Hokage - v pořadí čtvrtý (nejsilnější ninja ve vesnici) použil veškerou svou sílu, aby jej zastavil a zapečetil jej do právě narozeného chlapce, přičemž přišel o život. V současnosti sledujeme osud právě zmíněného chlapce Naruta, jehož kvůli démonovi v těle (o kterém on sám ani ostatní děti z vesnice neví) jej dospělí ignorovali a přehlíželi. Nastupuje tedy na dlouhou cestu za svým snem - získat uznání ostatních a titul pátého Hokage.
Navzdory tomu jak banálně příběh po prvním přečtení působí, je ve skutečnosti do hloubky propracovaný. Hlavních postav tu není málo a většině se důkladně podíváme do minulosti (čímž se ukáže, že nejen Naruto měl nelehké dětství). Po 135 se ale celková hloubka příběhu vytrácí a nastupují fillery, všem, kteří si tedy nechtějí na Naruta zkazit názor, doporučuji po 135 dílu přestat.

Naruto - Záchrana Sněžné princezny

Japonsky: Naruto - Dai Katsugeki!!
_________Yuki Hime Shinobu Houjou Datte Bayo!
Kanji: ナルト 大活劇!雪姫忍法帖だってばよ!!
Anglicky: Naruto - To the rescue of the Snow Princess! *
Typ: film
Počet epizod: -
Kakashiho tým má ochránit slavnou herečku na cestě na sever. Ona se ale na sever za žádnou cenu jet nechce. Proč? Co tak hrozného jí na severu čeká?
Zatímco seriál staví především na propracovaném příběhu, ve filmu celkem logicky chybí. Z filmu tedy dělá pouze jakýsi rozsáhlejší filler (i když jeden z těch koukatelných)

Naruto - Iluze ruin podsvětí

Japonsky: Naruto-Dai Gekitotsu! Maboroshi no Chitei Iseki Datte ba yo!
Kanji: ナルト 大激突!幻の地底遺跡だってばよ!
Anglicky: Naruto - The Great Clash!
________ The Phantom Ruins in the Depths of the Earth !*
Typ: film
Počet epizod: -
Jistý Pan Haido ovládající s pomocí kamene moci napřirozené schopnosti se pokouší dobýt svět a založit Utopii - svět bez válek a násilí, kterému by vládl. Narutovi ani zbytku týmu (Kakashi, Sakura, Shikamaru) se to ale moc nezdá.
Tenhle film má o trochu chabější příběh než ten předchozí. Na druhou stranu má zase lépe propracované souboje. U mě to ale rozhodně není něco, an co bych se musel podívat znovu.

Naruto - Vzpoura zvířat Půlměsíčního ostrova

Japonsky: Naruto - Dai Koufun! Mikazuki-jimano Ani Panic Datte ba yo!
Kanji: ナルト 大興奮!みかづき島のアニマル騒動だってばよ!
Anglicky: Naruto - Large Interest Stirred Up! Cresent *
Typ: film
Počet epizod: -
Naruto, Kakashi, Sakura a Lee dostali úkol chránit prince, který se vrací zpět do Měsíční země ze své cesty kolem světa. Ten si sice koupí celý cirkus, doma na ně ale čeká chtiví strýček, který se za pomoci ninjů pokusil o převrat. Zvířata z cirkusu ráda pomůžou...
Tak tohle by ste opravdu vidět nechtěli. Hned na první pohled se mi něco nezdálo - všechny postavy jsou opoznání buclatější a roztomilejší, barvy jsou volené tak, že to vypadá jako by to vybarvilo zářivýma pastelkama malé děcko, příběh jde s tím vším ruku v ruce aneb další oběť komerce. Proti tomuhle jsou fillery rajská hudba.

Naruto, Kronika hurikánu

Japonsky: Naruto Shippuuden *
Kanji: ナルト 疾風
Anglicky: Naruto, Hurricane Chronicles
Typ: série
Počet epizod: 25 + ?
Naruto se po dvou a půl letech tréninku vrací zpět do rodné vesnice. Co všechno se asi změnilo?
Po utrpení v podobě fillerů se opět vracíme rovnýma nohama do příběhu. Huráá! Teď už jenom vymyslet, jak vydržet ten týden čekání na další díl...

Tajemná Ceres

Japonsky: Ayashi no Ceres *
Kanji: 妖しのセレス
Anglicky: Ceres, Celestial Legend
Typ: série
Počet epizod: 24
Kdysi dávno sestoupila víla z nebes, aby se vykoupala v jezírku. Svou róbu, bez níž se nemůže vrátit zpět na nebesa, zavěsila na blízký strom. Místní rybář jí však ukradl a donutil vílu stát se jeho manželkou. Jejich potomci byli díky vílí krvi ve svých žilách velmi moudří a úspěšní, ale jednou za čas vílí krev v některé dívce převládne... V součastnosti slaví Ayashi Mikage a její bratr 16 narozeniny. Jsou pozváni ke svému dědečkovi na oslavu na níž je podrobí jistému testu. Ukáže se, že Ayashi je reinkarnací Ceres a rodina se ji pokusí zabít. V tu chvíli se však v Ayashi probudí vílí krev a udělá v rodiných kruzích krvavou čistku...
Tak o tomhle anime opravdu netušim, co si mám myslet, ani kam ho zařadit. Příde mi, že si toho tvůrci naložili trochu moc a chtěli tam nacpat tolik věcí, kolik se jen dá. Chvíli je to drama, chvíli akce, chvíli zase romantika... a to všechno tak nějak nejde dohromady. Možná to ale prostě jen neni muj šálek čaje. Stejně tak animace - hodně ostrých rysů a roztřepené vlasy já opravdu nemusim.

Hrůzyplný obchod se zvířátky

Japonsky: Petto Shoppu Obu Horazu
Kanji: ペットショップ オブ ホラーズ
Anglicky: Petshop of Horrors *
Typ: OVA/OAV
Počet epizod: 4
Vítejte v čínské čtvrti v obchodě se zvířátky Hraběte D. Kromě obyčejných zvířat ze všech koutů světa zde mají také několik velmi vzácných druhů pro své speciální zákazníky. Pokud však porušíte podmínky chovu, majitel obchodu neručí za následky...
Pěkné hororové OVA. Sice to chvílema vypadá že horory spíš paroduje, ale musim uznat, že z "králíčka" mi doceal běhal mráz po zádech.

Nadia z tajemných moří * (série)

Japonsky: Fushigi no Umi no Nadia
Kanji: ふしぎの海のナヂイア
Anglicky: Nadia - The Secret of Blue Water *
Typ: série
Počet epizod: 39
Píše se rok 1889. Zatímco oceán křižuje mořský netvor, v Paříži se koná mezinárodní výstava. Na tu přijíždí spolu se svým strýčkem vynálezce Jean a setkává se zde s hezkou, exoticky vypadající dívkou, Nadiou, která je zde s cirkusem. Jean se do Nadii na první pohled zamiluje, ale ona k němu příliš vřelé city nechová. Krátce pojejich setkání je však Nadia napadena triem padouchů, kteří pasou po "Modré vodě" - zvláštním drahokamu, který Nadia vlastní již od dětsví. Jean jí pomůže utéct pryč, čímž započne strhující dobrodružství...
Úsměvný příběh, který možná z počátku působí až dětsky jednoduše. Postupem času se však začíná komplikovat a vystává mnoho otázek zahalených rouškou tajemna. Rozhodně doporučuji shlédnout, obzvlášť těm, kteří četli Verneovku 20000 mil pod mořem, ze které seriál hojně čerpá.

Evangelium nového století

Japonsky: Shinseiki Evangelion
Kanji: 新世紀エヴァンゲリオン
Anglicky: Neon Genesis Evangelion (NGE) *
Typ: série
Počet epizod: 26
V roce 2000 dopadl do oblasti antarktidy obří meteorit, díky čemuž roztála většina tamějších ledovců, což způsobilo a smrt asi dvou třetin celého lidstva... O patnáct let později je čtrnáctiletý Shinji pozván svým otcem, který je pro něj téměř cizí, do Tokia-3. Jaké je ale jeho překvapení, když jej otec místo přátelského objetí posadí kokpitu obřího humanoidního robota a pošle ho bojovat s "anděli" - obřími monstry jež ohrožují lidstvo. Ale co jsou vlastně andělé doopravdy zač? Proč musí evangeliony (ty roboty) pilotovat pouze 14-ti leté děti? A byl to před patnácti lety opravdu meteorit, co způsobilo globální katastrofu?
Tenhle seriál mě opravdu mile překvapil. Začíná totiž jako klasické mecha (o něco propracovanější strážci vesmíru ^__^) - prostě jednoduchý příběh a boj s anděli. Postupně se však přesouvá spíše do psychické roviny a poslední dva díly už nejsou prakticky o ničem jiném než o probírání se myslemi hlavních postav. NGE prostě stojí za shlédnutí, už jenom kvůli tomu, že je mezi anime něčí naprosto jedinečným.

Evangelium nového století - Konec evangelia

Japonsky: Shinseiki Evangelion Gekijouban - The End of Evange
Kanji: 新世紀エヴァンゲリオン劇場版
Anglicky: Neon Genesis Evangelion - The End of Evangelion *
Typ: film
Počet epizod: -
Film vzniklý na četné žádosti fanoušků kteří nepochopili závěr seriálu (ne že by existovali nějací jiní ^_^). Hodně věcí se díky němu vysvětlí, takže ti, co chtějí pochopit alespoň část celého NGE, by se na něj měli rozhodně podívat.

Evangelium nového století - Smrt a znovuzrození

Japonsky: Shinseiki Evangelion Gekijouban: Shi to Shinse
Kanji: 新世紀エヴァンゲリオン劇場版シト新生
Anglicky: Neon Genesis Evangelion: Death & Rebirth *
Typ: film
Počet epizod: -
Tenhle film je vlastně seriál sestříhaný do podoby filmu. Je to uděláné dobře, ale myslím si, že ti kteří neviděli seriál, se v tom nebudou příliš dobře orientovat. Naopak ti, kteří seriál viděli tu nenaleznou nic nového snad až na závěrečný koncert smyčcového kvarteta (na ten se ale vyplatí kouknout).

Magická obchodní pasáž Abenobaši

Japonsky: Abenobashi Mahou Shoutengai
Kanji: アベノ橋魔法☆商店街
Anglicky: Abenobashi Magical Shopping District *
Typ: série
Počet epizod: 13
Saši a Arumi jsou chlapec a dívka žijící klidný a v celku spojkojený život ve staré obchodní pasáži Abenobaši. Jednoho dne však dojde ke sledu událostí, jež vyvrcholí přenosem obou do světa jako z nějaké fantasy hry. Když se jim konečně podaří vypořádat se s tímthle podivuhodným světem ocitnou se zase jinde - ve světě sci-fi. Dále ještě navštíví např. dobu dinosaurů, svět bojových umění i střední školu jako vystřiženou z červené knihovny, přesto nepřestávají doufat, že se jednoho dne dostanou zpět domů...
Zábavná komediální série dokonale přecpaná všemožnými bláznivými eskapádami. Některé díly byly možná na můj vkus až trochu moc ztřeštěné, ale scény parodující všemožné známé filmy a seriály byly naprosto dokonalé. Každý, kdo se rád zasměje, by si tenhle seriál neměl v žádném případě nechat ujít.

Duch v mušli

Japonsky: Koukaku Kidoutai
Kanji: 攻殻機動隊
Anglicky: Ghost in the Shell (Gits) *
Typ: film
Počet epizod: -
Ve vzdálené budoucnosti dosáhnou počítačové sítě vrcholu. Na Síť se bude moci připojit každý a to na dálku a přímo myslí. To ovšem dává obrovskou moc zkušeným hackerům, kteří se přes síť mohou dostat přímo do cizího mozku a ten ovládnout. Motoko je kyborg (má komplet mechanické tělo) a nejlepší člen protiteroristické organizace Sekce 9. Právě teď se však objevil opravdu hodně dobrý hacker, který, jak se zdá, se o Motoko
nějak podezřele moc zajímá...
I když je spád filmu celkem pomalý a je potřeba trochu popřemýšlet, tak akční scény jsou skvěle udělané a prostředí hodně promyšlené. Bohužel jsem to viděl pouze s anglickým dabigem a v nepříliš dobré kvalitě, což mi to dost pokazilo celkový dojem, ale i přesto musim říct, že jde rozhodně o film, který stojí za to si někde sehnat.

Duch v mušli - Stand Alone Complex

Japonsky: Koukaku Kidoutai - Stand Alone Complex
Kanji: 攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX
Anglicky: Ghost in the Shell - Stand Alone Complex
________(Gits SAC) *
Typ: série
Počet epizod: 26
Tenhle seriál se odehrává před filmem, který byl natočen o několik let dříve. Majorka Motoko spolu se svými podřízenými ze Sekce 9 řeší případy teroristických útoků hackerů. Jedním z nic je nepolapitelný hacker známý jako Vysmátý muž...
Super seríál. Přesně ta správná dávka akce, tajemna a navrch pár vtípků. Jeden z nejlepších seriálů, co jsem, kdy viděl.

Duch v mušli S.A.C. 2nd GIG

Japonsky: Koukaku Kidoutai S.A.C. 2nd GIG
Kanji: 攻殻機動隊 S.A.C. 2nd GIG
Anglicky: Ghost in the Shell S.A.C. 2nd GIG
________(Gits SAC 2 GIG)*
Typ: série
Počet epizod: 26
Druhá ředa veleúspěšného seriálu. Tentokrát je tím nejnebezpečnějším pachatelem záhadná organizace nazívající se Jedenáct jednotlivců...
Tento seriál je u mě zatím ve fázi rozkoukanosti, ale všechno naznačuje tomu, že rozhodně nebude horší než předchozí řada.

Gravitace

Japonsky: Gurabiteshon
Kanji: グラビテーション
Anglicky: Gravitation *
Typ: série
Počet epizod: 13
Shuichi je devatenáctiletým zpěvákem a skladatelem nadějně vypadající skupiny Bad Luck. Má velké sebevědomí, jednou mu však v parku záhadný cizinec, který mu sebral ulítlý papír s textem, oznámí, že se jeho talent rovná nule. To Shuichiho pochopitelně zdrtí a naštve, a tak se pokusí toho cizince najít a donutit ho, aby se omluvil. Ještě jednou se s ním setká, ale místo omluvy ho naopak čeká ještě větší kritika. Později se víceméně nahodou doví, že jde o Yuki Eiriho, populárního spisovatele dívčích románů a (ke svému nemalému překvapení) že k němu něco cítí (taky nemale překvapeni, co? ^_^). Shuichi se tedy rozhodne Yukimu vyznat a po pár scénkách (kdy třeba Yuki Shuichiho políbí jen, aby se konečně zbavil své sestry) se však dovídáme, že se Yuki momentálně nehodlá s nikým zaplést o to méně s klukem. Shuichi však nepovažuje ne za opověď... Do toho všeho si přičtěte Shuichiho hyperaktivitu, konkurenční skupiny, všudypřítomná média a fanynky (ať už Shuichiho nebo Yukiho) a máte o zábavu rozhodně postaráno.
No, shounen-ai a podobné žánry rozhodně nepatří k tomu, co bych vyhledával a k tomuhle jsem se dostal víceméně náhodou - chtěl jsem nějakou komedii na odreagování, ale podíval jsem se jenom na hodnocení, zbytek jsem si přečet až když sem měl staženou půlku - docela překvápko ^_^; ale když už sem to stáhnul, tak sem to i zkouk a nelituju. Opravdu jsem se bavil a doporučuju všem, kteří se rádi zasmějou.

Seznam Anime I

19. srpna 2007 v 15:59 | Rausek |  Anime, manga apod.
Nedávno jsem zjistil, že co se anime týče, tak už vlastně nemám vůbec přehled, co všechno jsem viděl a neviděl. Rozhodl jsem se proto sepsat si seznam. Původně tam měli být jen názvy, které se všeobecně užívají, pak jsem přidal i názvy v ostatních jazycích, k tomu pár slov, abych věděl, o čem to bylo, nakonec i nějakej obrázek a rozhodl se to zveřejnit (kdybych věděl, kolik toho bude, tak se na to hned ze začátku vykašlu). Tohle je první část seznamu a další budou následovat (asi ještě 2).
Anime jsou seřazena v podle toho, jak jsem je postupně sledoval (jsou tu i věci, který sem sledoval jako malej, tak se neděste ^_^).
Hlavní název je česky (obvykle téměř neznámý) a * je označen název nejpoužívanější v českých kruzích.

Pokud vám nefunguje Kanji, tak fonty jsou tady.

Včelka Mája *

Japonsky: Mitsubachi Maya no boken
Kanji: みつばちマーヤの冒険
Anglicky:
The Adventures of Maya the Honeybee
Typ: série
Počet epizod: 104
Ukažte mi někoho, kdo nezná alespoň část úvodní písničky, natožpak někoho, kdo vůbec neví, o co jde. Trochu překvápko je, že jde opravdu o japonské dílko, i když ve spolupráci se SRN a Rakouskem. Nj. Mája, Vilík, Hop, Kája... to vyvolá nostalgické vzpomínky...

Sally, malá čarodějka *

Japonsky: Mahotsukai Sally 2
Kanji: 魔法使いサリー
Anglicky: Sally, the Witch 2
Typ: série
Počet epizod: 88
Sally je pricezna světa kouzel a (překvapivě) taky čarodějka. Jednoho dne se spolu se svým bratrem, který se umí proměnit v havrana, jednou malou čarodějkou a mluvící kočkou vydá do lidského světa. Tam si najde kamarádky a rozhodne se zůstat, ale obyčejní lidé se pochopitelně nesmí nic dozvědět...
Tuhle úsměvnou pohádku dávali před několika lety na tehdejší Premiéře v pěkně blbý vysílací čas - ráno v pracovní dny, takže jsem viděl jen tu část, co běžela o prázdninách a vlastně už si z toho moc nepamatuju...

Tico a přátelé *

Japonsky: Nanatsu no Umi to Tico
Kanji: 七つの海のティコ
Anglicky: Tico of the Seven Seas
Typ: série
Počet epizod:
39
Jedenáctiletá Nanami se spolu se svým otcem plaví po mořích. Jejím nejlepším přítelem je kosatka Tico se kterou zažívá mnohá dobrodružství...
Další dětské anime z Premiéry, které, pokud si dobře pamatuji, nahradilo Sally, po jejím skončení.

Nils Holgersson *

Japonsky: Nirusu No Fushigi Na Tabi
Kanji: ニルスのふしぎな旅
Anglicky:
The Wonderful Adventures of Nils
Typ: série
Počet epizod: 52

Nils je zlobivý chlapec kterého za trest skřítkové zaklejí - zmenší ho na velikost palce. On se potom vydá na zádech divoké husy na cestu do Laponska během níž zažije mnohá dobrodružství.
Hrozně pěkná pohádka podle dnes již téměř klasické švédské knihy. Nejsem si jistý jestli jsem viděl původní seriálovou verzi, zato jsem ale určitě dva tři roky zpátky viděl film (to samé akorát sestříhané do filmové podoby). Rozhdně doporučuji každému, kdo si rád zavzpomíná na dětství.

Pokémon *

Japonsky: Pokemon
Kanji: ポケモン
Anglicky: Pokémon
Typ: série
Počet epizod: 276 + ?

Tohle zná jistě taky úplně každý. Jeden čas v čechách hrozně letěli, pak to ale odeznělo. Jasná ukázka toho, že založit příběh na gameboyové hře není zrovna nejlepší nápad a že komerční úspěch neznamená nutně kvalitu.

Pokémon - První film *

Japonsky: Pokemon - Mewtwo no Gyakushuu
Kanji: ポケモンポケットモンスター ミュウツーの逆襲
Anglicky:
Pokémon - The First Movie - Mewtwo Strikes Back
Typ: film
Počet epizod: -
Snaha vytřískat z pokémonů maximum nakonec dala vzniknout i filmu. Nic moc, žádná hlubší myšlenka, žádný pořádný příběh, trocha morálního poučení.

Pokémon 2: Síla jednotlivce *

Japonsky: Maboroshi no Pokemon Lugia Bakutan
Kanji: 劇場版ポケットモンスター 幻のポケモンルギア爆誕
Anglicky: Pokémon The Movie 2000 - The Power of One
Typ: film
Počet epizod: -
Druhý film se snaží vložit pronést pár hlubších myšlenek. Moc to nefunguje, ale podle mě je lepší první.

Pokémon 3 - Unownovo prokletí *

Japonsky: Pokemon - Kesshoutou no Teiou
Kanji: 劇場版ポケットモンスター 結晶塔の帝王
Anglicky: Pokémon 3 - Lord of the Unknown Tower
Typ: film
Počet epizod: -
Třetí film už se nesnaží prakticky o nic - jenom se pořádně předvést. Další filmy jsem neviděl a ani po tom netoužim.

InuYasha

Japonsky: Inuyasha (IY) *
Kanji: 犬夜叉
Anglicky:
InuYasha
Typ: série
Počet epizod: 167

Kagome je patnáctiletá dívka, žijící poklidným životem se svou rodinou ve starém chrámu. Jednoho dne ji však démonka vtáhne do chrámové studny a přenese do starého Japonska. Zde se dovídá, že je reirkarnací knežky Kikyo a jejím úkolem je chránit Posvátný drahokam, který až doteď nosila ve svém těle a po kterém pasou všichni démoni, neboť dává ohromnou moc. Setkává se zde také se zapečetěným půldémonem InuYashou, který se chce pomocí drahokamu stát opravdovým démonem. Při jednom boji s démonem Kagome InuYashu osvobodí a ten ji zachrání. Při dalším souboji je však Posvátný drahokam rozbit na tisíce kousků, které se rozlétnou po kraji. InuYasha a Kagome se tedy vydávají je všechny sesbírat.
Do konce druhé série je to opravdu dobré anime, pak ale začíná upadat do stereotypu, vtípky se opakují, místo tlumených barev se objevují zářivé pastelové barvy prostě hrůza. Ke konci se jak příběh tak i animace opět trochu vzchopí, ale je to pouze poslední křeč před smrtí...

InuYasha - Láska, která překoná i čas

Japonsky: Inuyasha - Toki o Koeru Omoi
Kanji: 映画犬夜叉時代を越える想い
Anglicky: InuYasha - Affections Touching Across Time *
Typ: film
Počet epizod: -
Kdysi dávno přišel z pevniny do západních zemí mocný Můří démon. InuYashovu otci, který zde tehdy vládl, se jej podařilo zastavit a zapečetit jeho moc, aby nepadla do spárů jeho potomkům. Nyní se však jeden z nich probudil a chce zpět sílu svého rodu...
Tenhle film není nic moc. Nepřináší prakticky nic nového a hlavní nepřítel ani nepůsobí příliš vážně. Dá se s klidným srdcem vynechat.

InuYasha - Hrad za zrcadlem

Japonsky: Inuyasha - Kagami no Naka no Mugenjou
Kanji: 映画犬夜叉 鏡の中の夢幻城
Anglicky:
InuYasha - The Castle Beyond the Looking Glass *
Typ: film
Počet epizod: -
Hlavní padouch Naraku je konečně po smrti, ale ještě se moc neradujte. Na jeho místo totiž nastupuje síla známá pouze z prastarých legend...
Snaha inscenaci japonské legendy o vílí róbě (něco jako Labutí princezna) se příliš nevyvedla. Tento film opět nepřinesl nic nového kromě jedné zcény v závěru, kde je vidět něco, co se za celou sérii neudálo.

InuYasha - Meč k dobytí světa

Japonsky: Inuyasha - Tenka Hadou no Ken
Kanji: 映画犬夜叉 天下覇道の剣
Anglicky: InuYasha - Swords of an Honorable Ruler *
Typ: film
Počet epizod: -
InuYashův otec, InuTaisha, vlastnil celkem tři mocné démonické meče. Dva z nich, Tessaigu a Tenseigu, zdědily jeho synové, ale třetí meč, Souunga, byl příliš mocný a nebežpečný, a tak musel být zapečetěn. Nyní po téměř sedmi stech letech se však pečeť, jež Souungu poutala, zlomila, a tak se meč, který má moc zničit svět, vydává hledat nového pána...
Asi nejlepší InuYasha film. V úvodu se dovídáme, jak to vlastně bylo s InuYashovou rodinou a jaký byl jeho otec. Příběh je mnohem propracovanější a i boje působí tak nějak skutečněji.

InuYasha - Oheň na tajemném ostrově

Japonsky: Inuyasha - Guren no Houraijima
Kanji: 映画犬夜叉 紅蓮の蓬莱島
Anglicky: Inuyasha - Fire on the Mystic Island *
Typ: film
Počet epizod: -
Jednou za každých padesát let se z mlhy vynoří tajemný ostrov, jehož pány jsou bohové války. Těmto bohům musí sloužit každý, kdo nosí jejich znamení. Jedním z nich je i InuYasha...
Zatím poslední Inuyasha film, který sice není lepší než třetí, ale první dva mu stejně nesahají ani po scénář. Opět se dovíme něco málo z InuYashovi minulosti, navštívíme přenádherný ostrov plný světlušek a navrch si trochu zabojujeme.

Ranma 1/2 *

Japonsky: Ranma 1/2
Kanji: らんま½
Anglicky:
Ranma 1/2
Typ: série
Počet epizod: 167
Ranma Saotome je student bojových umění školy Prašť jako uhoď. Akane Tendo je dcera majitele Tendova doja. Jejich rodiče se rozhodli, že se mají zasnoubit. Je tu však malý problém (kromě toho, že se nenávidí ^_^), Ranma byl totiž se svým otcem na cestách a navštívil mimo jiné i v prokleté prameny Jusenkyo a do jednoho spadl... Od té doby se, kdykoliv ho poleje studená voda, mění v dívku (horká ho vrátí zpátky). Jeho otec taky do jednoho spadl a mění se v pandu. Postupně se navíc děj ještě víc komplikuje, neboť na zcénu přichází spousta dalších postav. Např. Ryoga, který je schopný zabloudit i na cestě přes ulici, Shampoo, která si má podle amaonské tradice vzít Ranmu-kluka a zabít Ranmu-holku, protože jí porazil v souboji, Shampoonina 300-letá prababička, Kodachi, která ovládá bojovou gymnastiku a mnozí další. Někteří z nich se navíc také vycachtali v Jusenkyu, takže je o zábavu postaráno.
Ranma 1/2 je prostě skvělá komedie, u které se budete válet po zemi od začátku až do konce.

Ranma 1/2 OVA *

Japonsky: Ranma 1/2 OVA
Kanji: らんま OVA
Anglicky: Ranma 1/2 OVA
Typ: OVA/OAV
Počet epizod: 12
Není to úplně to nejlepší, ale ani to nejhorší. Navíc lepší animace, co víc si přát?

Ranma 1/2: Velké trable v Nekonronu, Čína!

Japonsky: Ranma 1/2: Chuugoku Nekonron Daikessen!
     Okite Yaburi no Gekitou Hen!!
Kanji: らんま½ 中国寝崑崙大決戦!掟やぶりの激闘篇!!
Anglicky:
Ranma 1/2: Big trouble in Nekonron, China! *
Typ: film
Počet epizod: -
Akane unesli nějací divní chlapi a chtějí ji udělat nevěstou svého vůdce. To si přece Ranma a ostatní nenechají líbit...
Zpracování Ranmy do filmové podoby nevyšlo tak úplně skvěle, ale špatný to neni.

Ranma 1/2: Nihao má konkubíno

Japonsky: Ranma 1/2: Kessen Tougenkyou! Hanayomewo Torimodose!
Kanji: らんま½ 決戦桃幻郷! 花嫁を奪りもどせ!!
Anglicky: Ranma 1/2: Nihao my Concubine *
Typ: film
Počet epizod: -
Dovolená na tropickém ostrově - písek, slunce, moře, pramen, který udělá ze všeho, čeho se dotkne, muže. Ranma chce ten pramen a zdejší muži jeho dívky. Jak to dopadne?
Prakticky to samé jako předchozí film.

Ach! Má bohyně!

Japonsky: Aa! Megami-sama (AMG) *
Kanji: ああっ女神さまっ
Anglicky: Oh! My Goddess (OMG) *
Typ: OVA/OAV
Počet epizod: 5

Keichi je středoškolský student, který má problémy s dívkami. Jednoho dne nazdařbůh vytáčí čísla, když tu se dovolá na linku božské pomoci. Chvíli na to vystoupí ze zrcadla bohyně Belldandy, připravena splnit mu jakékoliv přání. Keichi si přeje aby se stala jeho dívkou...
Komedie, jak má být. Sice bych se spokojil i s menším množstvím romantiky, ale i tak je to super.

Ach! Má bohyně

Japonsky: Gekijouban Aa! Megami-sama *
Kanji: 劇場版ああっ女神さまっ
Anglicky:
Ah! My Goddess - The Movie *
Typ: film
Počet epizod: -
Tento film navazuje na předchozí OVA sérii, ale je o poznání vážnější a temnější. Temá víla Morgan, osvobodí Celestina, někdejšího Belldandina učitele, který nakazí Belldandy virem (počítačovým) a pokusí se zkrze ní zničit svět...
Film není až tak špatný, ale myslím, že vážný tón téhle sérii příliš nesvědčí.

Federace šedokřídlích

Japonsky: Haibane Renmei *
Kanji: 灰羽連盟
Anglicky:
Charcoal Feather Federation
Typ: série
Počet epizod: 13

Šedořídlí jsou podivná, trochu smutně vypadající stvoření, podobná andělům (mají šedá křídla a svatozář). Žijí ve světě za velikou zdí, kam se rodí ze semínek spadlých z nebe. Do nového života si nenesou žádné vzpomínky z toho předchozího, jen nejasný sen...
Tato třinácti dílná série je opravdové umělecké dílo. Zdánlivě jednoduchý příběh, který si vystačí bez laciných vtípků a akčních scén, a téměř hmatatelný svět ve vás zanechají hluboký dojem, ani nevíte jak...

Moje přítelkyně, neporazitelná zbraň

Japonsky: Saishu Heiki Kanojo (Saikano) *
Kanji:
最終兵器彼女
Anglicky:
She, the Ultimate Weapon
Typ: série
Počet epizod: 13

Chise je malá, plachá a trošku houpá dívenka (a hrozně roztomilá ^_^). Jednoho dne se odhodlá a požádá svého pohledného spolužáka Shujiho, aby s ní chodil. Ten překvapivě souhlasí. Brzy na to vypukne válka a město se ocitne pod útokem bombardérů. Ty jsou ale znenadání zničeny novou tajnou zbraní japonské armády. Shuji ji spatří na vlasní oči - je to Chise! Jak se Shuji vyroná s tím, že jeho přítelkyně není taková, jak by se zdálo? A jak Chise zvládne to, že už není ta hloupá nemotorná holčina, ale že se pomalu mění ve zbraň schopnou srovnat se zemí celá města?
Jak už sem psal, tak na romantiku moc nejsem, ale tohle romantické drama mě opravdu dostalo.

Moje přítelkyně, neporazitelná zbraň - Další milostná píseň

Japonsky: Saishu Heiki Kanojo - Another Love Song (Saikano OVA) *
Kanji: 最終兵器彼女 - Another Love Song
Anglicky: She, the Ultimate Weapon - Another Love Song
Typ: OVA/OAV
Počet epizod: 2

Tentokrát sledujeme příběh poručice Mizuki, která je prvním prototypem Super zbraně. Příběh se odehrává současně s předchozí sérií a tak máme možnost sledovat děj z pohledu těch, kteří za tím vším stáli. Není to sice tak dechberoucí jako původní série, ale za shlédnutí to rozhodně stojí.